سرعت لود سایت عاملی مهم در طراحی سایت

بیشتر افراد علاقه مند هستند تا در طراحی سایت خود از انیمیشن Loading استفاده نمایند، اما اگر آن انیمیشن انتظار بیشتر از یک یا دو ثانیه طول بکشد، فقط توجه ها را به این حقیقت جلب می کند که بارگذاری وبسایت کند انجام می شود و این برای وبسایت مهلک است. کاربران انتظار دارند که وبسایت به شکلی سریع و مؤثر بارگذاری شود. علاوه بر زیبایی طراحی سایت، به استانداردهای آن نیز میبایستی توجه شود.

 

اگر سایت شما به نحوی کند است و سرعت مناسبی ندارد، نگران نباشید ما قصد داریم در این مقاله به 5 نکته اساسی اشاره نماییم تا سرعت وبسایت خود را با اعمال تغییرات و تنظیماتی کوچک بالا ببرید.

 

1. مراقب استفاده بیش از اندازه انیمیشن ها در طراحی سایت باشید

انیمیشن در طراحی سایت، برای ایجاد اثر متقابل و خلق یک محرک تصویری حیاتی است، که باعث می شود کاربر اطلاعات جدید را در تغییر وضعیت رابط درک کند. نسبت به هر نوع تصویر ثابتی، سبک های انمیشینی ارتباط شخصیتی بیشتری با محتوای سایت ایجاد می کنند. با توجه به اهمیت انیمیشن ها در طراحی سایت، توجه داشته باشید که از انیمیشن ها به درستی در سایت استفاده نمایید و از فایل های حجیم که بارگذاری نخواهند شد، استفاده نکنید.

 

2. بهینه سازی تصاویر

تصاویر بخش بسیار مهمی از وب سایت را تشکیل می دهند و میزان حجم، کیفیت و نوع آنها تاثیر قابل ملاحظه ای در استاندارد بودن و جذابیت هر چه بیشتر یک وب سایت دارد. با افزایش تعداد صفحه نمایش های HD و رتینای در دسترس برای کاربران، ممکن است حین طراحی سایت، وسوسه شوید کلیه تصاویرتان را با سایز بزرگ و رزولوشن بالا بارگذاری کنید. توجه داشته باشید که استفاده بسیار از تصاویر بزرگ در سایت، سبب کند شدن سایت می گردد.

 

در اینجا به معرفی چند فرمت اصلی تصاویر مورد استقاده در وب می پردازیم:

 

JPG: مناسب ترین فرمت برای عکس ها، فایل های JPG هستند. این استاندارد به شما اجازه میدهد با مقداری تغییر در خصوصیات، به حجم مناسبی برای انتشار در محیط وب برسید.

 

PNG: یکی از خصوصیات جذاب این فرمت تصویر برای طراحان و توسعه دهندگان وب خاصیت alpha channel آن می باشد که موجب ایجاد تصاویر Transparent (زمینه شفاف) می شود.

 

GIF: این فرمت مشخص کننده تصاویر گرافیکی ثابت یا متحرک است، اما دقت کنید که این فرمت فایل می تواند سنگین باشد.

 

SVG: اگر شما به یک تصویر وکتور برای وب سایت نیاز دارید، این بهترین انتخاب است. می توان از این برای هر چیزی از آیکون گرفته تا لوگو استفاده کنید.

 

3. در صورت امکان در طراحی سایت از کد استفاده کنید

ممکن است شما وسوسه شوید تا برای وبسایت خودتان آیکون ها و تصاویر زیبا بسازید و هر کدام را به عنوان یک مؤلفه منحصر به فرد بارگذاری کنید. این امر سبب کند شدن سایت به دلیل حجم بالای تعداد تصاویر و عکس ها و در نتیجه کند شدن سرعت سایت شود. در صورت امکان سعی نمایید از کد برای فراخوانی این مؤلفه ها استفاده کنید. همچنین از CSS برای بارگذاری تصاویر پس زمینه استفاده نمایید.

 

4. از ویدیوهای کوتاه در سایت استفاده نمایید.

مؤلفه رایج دیگر در طراحی سایت استفاده از ویدیوهای تمام صفحه در صفحه اصلی شما می باشد. این می تواند یک تله زمانی دیگر در بارگذاری سایت باشد. شما خودتان را در میان کیفیت، محتوا و سرعت ویدیو گرفتار خواهید دید و مجبور خواهید شد چیزی را برای آن از دست بدهید و قربانی کنید. بهترین ویدیوها بسیار کوتاه هستند، فقط چند ثانیه.

 

5. فشرده سازی، فشرده سازی، فشرده سازی

نه تنها اجزای منحصر به فرد وبسایت شما باید فشرده باشند بلکه شما می توانید کل سایت را برای اینکه سریع اجرا شود و آن را بالا نگه دارید، فشرده سازی کنید. در میان مؤلفه هایی که می توانند فشرده شوند، می توان فایل های CSS و JavaScript، تصاویر و ویدیوها (به وسیله سایزبندی دوباره) و کل سایت را با استفاده از ابزاری نظیر GZIP فشرده سازی کرد.

 

نتیجه گیری

آیا سایت شما به اندازه کافی سریع بارگذاری می شود؟ اگر جواب خیر است، الان زمان آن است که وب سایت خود را برای رسیدن زمان بارگذاری بهینه، تنظیم نمایید.

 

وبسایت ها باید سریع باشند تا کاربران سریعاً جذب شوند. هر چه زمان بارگذاری صفحه بیشتر باشد، صرف نظر از نوع دستگاه، احتمال اینکه کاربران وب سایت را ترک کنند، بیشتر می شود. پس با بررسی موارد بالا، اطمینان حاصل کنید که عملکرد سایت شما در سطح بهینه قرار دارد. 

kaspid

آیا برای راه اندازی سایت خود به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

کافیست برای مشاوره و بررسی با ما ارتباط برقرار کنید : 88853199

بازدیدکنندگان سایت

امروز: 92 نفر
دیروز: 302 نفر
کل بازدیدها: 203068 نفر