طراحی سایت چگونه بر رتبه بندی در موتورهای جستجو تاثیر دارد؟

 شاید بسیاری از این مطلب غافل باشند، اما داشتن یک وبسایت با طراحی مناسب، خیلی بیشتر از آنچه برخی فکر می کنند، حائز اهمیت است. همه ما می دانیم که تجربه کاربری یک وبسایت، به طراحی آن وبسایت بستگی دارد، اما آیا می دانستید که رتبه بندی شما در موتورهای جستجو نیز تا حد قابل توجه ای، به طراحی سایت شما وابسته است و از آن متاثر می شود؟
آگاه باشید که اگر طراحی سایت شما ضعیف باشد، همیشه در رتبه های پایین قرار خواهید گرفت و از ترافیک کمی برخوردار خواهید شد.
در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار بر رتبه بندی وبسایت ها در موتورهای جستجو می پردازیم:
سرعت بارگذاری صفحه:
یکی از عوامل مهم در رتبه بندی از نظر بسیاری از موتورهای جستجو، سرعت بارگذاری وبسایتتان می باشد. اکثر کاربران، به دنبال صفحاتی هستند که سریع بارگذاری می شوند و اگر با صفحه ای مواجه شوند که بارگذاری آن کند است، به احتمال زیاد آن صفحه را رها خواهند کرد، به همین دلیل، موتورهای جستجو همواره، وبسایت های سریع را در رتبه های بالا قرار می دهند و وبسایت های کند را به رده های پایین تر می فرستند. یک طراحی وب سایت ضعیف، نمی تواند سرعت بارگذاری خوبی داشته باشد و بنابراین در رتبه های پایین قرار خواهد گرفت.
نویگیشن یا ناوبری:
حرکت روان و آسان در یک سایت به دو دلیل مهم است: اول اینکه، اگر کارکردن با سایت آسان باشد، احتمال اینکه بازدیدکنندگان دوباره به وبسایت برگردند، بسیار زیاد است.
دوم اینکه، موتورهای جستجو، اطلاعاتی را در خصوص نحوه طراحی سایت ها جمع آوری می کنند و از این اطلاعات برای رتبه بندی آنها استفاده می کنند. لذا سعی کنید در طراحی سایت خود، توجه ویژه ای به تجربه کاربری داشته باشید تا کاربران و همچنین موتورهای جستجو، به راحتی به خواسته خود برسند.
 تصاویر:
موتورهای جستجو، اهمیت فراوانی برای تصاویر قائل می شوند. تصاویر، باید برای استفاده در وب سازگار شوند، اما به علاوه باید به نحوی لیبل گذاری شوند که به آسانی شناسایی شوند. یک طراحی سایت مناسب و خوب به این نکته توجه می کند و احتمال اینکه تصاویر شما در نتایج جستجو نمایان شوند را افزایش می دهد، و باعث می شود که سایت شما در رده های بالای رتبه بندی قرار بگیرد.
عوامل فراوانی در طراحی وب سایت وجود دارد که باعث ارتقاء یا تنزل رتبه بندی شما در موتورهای جستجو می شود. اگر می خواهید وبسایتتان از نظر ظاهری، عالی باشد و همچنین رتبه بالایی در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو داشته باشد، حتما به این موارد در طراحی سایت خود توجه داشته باشید.

منبع:کاسپید

آیا برای راه اندازی سایت خود به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

کافیست برای مشاوره و بررسی با ما ارتباط برقرار کنید : 88853199

بازدیدکنندگان سایت

امروز: 206 نفر
دیروز: 875 نفر
کل بازدیدها: 185392 نفر