وبلاگ کاسپید طراحی سایت دایرکتوری خودرو و بهینه سازی سایت - بخش اول

 در حال حاضر نیاز به طراحی سایت دایرکتوری خودرو بیشتر نمایان است زیرا از یک طرف اینترنت مرجع اطلاعات بسیاری از کاربران شده و از طرف دیگر بازار خرید و فروش خودرو  رو به گسترش می باشد. همچنین بالابردن رنکینگ و بهینه سازی سایت های تجاری روز به روز سخت تر از قبل می شود، اما یکی از رقابتی ترین و پیچیده ترین صنایع از لحاظ بهبود سئو، سایت های نمایندگی خودرو می باشد. امروزه اغلب خریداران قبل از ورود به وبسایت های نمایندگی خودرو، بسیاری از تحقیقات خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. (و بسیاری از مردم، زمانی که شروع به سرچ و جستجو می کنند، حتی خودشان هم دقیقا نمی دانند چه نوع ماشینی می خواهند.)

 
بر اساس گوگل، به طور متوسط اکثر خریداران خودرو هنگام سرچ، حداکثر فقط به دو سایت خودرو سر می زنند و از آنها بازدید می کنند. این بدین معنی است که سایت های (فروش) خودرو به شدت علاقه دارند که در هنگام سرچ، جزء رتبه های اول صفحه نتایج باشند.
 
توجه به این نکته ضروری است که وبسایت های خودرو بسیار پیچیده تر از سایر کسب و کارها و سایت های متوسط و معمولی هستند، یعنی استراتژی های بازاریابی دیجیتال آنها نیز بسیار پیچیده تر است. اولین مسئله در خصوص طراحی سایت خودرو این است که این سایت ها اولا انواع مختلف خودروهای صفر (جدید) را به فروش می رسانند که هر یک از این خودروها متعلق به یک کارخانه متفاوت است. ثانیا، از آنجایی که بسیاری از مردم هنگامی که خودروی جدیدی می خرند، خودروی قدیمی خود را می فروشند، به همین دلیل سایت های خودرو علاوه بر فروش خودروهای صفر از کارخانه های مختلف، خودروهای کارکرده را نیز در سایت خود به فروش می رسانند.
 
ضمنا همه سایت های خودرو، علاوه بر واحد فروش، یک واحد سرویس نیز دارند که خدمات تعمیر و سرویس خودروها را ارائه می دهد- مانند خدمات گارانتی کارخانه، تعویض روغن، تعویض لاستیک، سرویس های دوره ای و غیره. (گزینه ی سرچ و جستجوی این وبسایت ها به تنهایی یک سیستم بسیار پیچیده است!)
در نتیجه، در طراحی سایت خودرو، سه کسب و کار در یک سایت وجود دارد: فروش خودروهای نو و صفر، فروش خودروهای کارکرده، تعمیرات و سرویس خودروها. این بدین معنی است که استراتژی سئو و بهینه سازی سایت نیز باید چند جانبه باشد. ضمنا اگر نمایندگی های فروش خودرو در شهر خود را مروری کرده باشید، احتمالا، حداقل به یک نمایندگی برخواهید خورد که دارای چندین مکان یا مرکز باشد. این مراکز ممکن است در یک شهر یا شهرهای اطراف باشند.
علاوه بر آن، این نمایندگی های فروش خودرو که دارای چندین مرکز هستند، ممکن است همگی دارای یک وبسایت باشند و یا اینکه ممکن است هر مرکز یک وبسایت داشته باشد.(بسیاری از کارخانجات خودروسازی از نمایندگان فروش می خواهند که فقط خودروی آنها را در سایت خود بفروشند و برای فروش سایر خودروها از کارخانجات رقیب، وبسایت های جداگانه ای داشته باشند). 
بنابراین باید دقت کنید که بهینه سازی سایت های فروش خودرو کار ساده ای نیست و باید موارد فراوانی را در نظر بگیرید، که برخی از آنها عبارتند از انواع خودروسازان، انواع خودروهای فروشی (صفر و کارکرده)، خدمات سرویس و تعمیر خودروها، تعداد وبسایت ها و مکان ها و مراکزی که مدیریت خواهید کرد، الزامات و نیازهای خودروساز و سایر موارد.
بنابراین سوال اینجاست که طراحی سایت دایرکتوری خودرو به چه صورت انجام شود و برای بهبود سئوی سایت، شما چه استراتژی هایی را باید لحاظ کنید؟ در مقاله بعد قصد داریم به  چندین پیشنهاد و
راهکار در طراحی سایت خودرو و بهینه سازی سایت بپردازیم

آیا برای راه اندازی سایت خود به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

کافیست برای مشاوره و بررسی با ما ارتباط برقرار کنید : 88853199

بازدیدکنندگان سایت

امروز: 102 نفر
دیروز: 302 نفر
کل بازدیدها: 203078 نفر